Parkomaty

W strefie płatnego parkowania w Lublinie zostało zainstalowanych 150 parkomatów.

Parkomaty umożliwiają wniesienie opłaty za postój w czterech językach do wyboru przez użytkownika, a mianowicie w: j. polskim, j. angielskim, j. niemieckim i j. rosyjskim (zmiana języka następuje poprzez naciśnięcie przycisku z flagami „WYBÓR JĘZYKA”).

W trakcie całej operacji zakupu biletu parkingowego na wyświetlaczu parkomatu pojawiają się tekstowe komunikaty pomocnicze.

Podczas dokonywania płatności, na wyświetlaczu parkomatu na bieżąco jest wyświetlany aktualnie opłacony czas postoju, odpowiadająca mu opłata oraz data i godzina zakończenia opłaconego czasu postoju.

Opłata za postój w parkomacie wnoszona jest z góry. Minimalny opłacony czas postoju wynosi odpowiednio 15 minut (0,50 zł) dla Podstrefy C , (0.60 zł) dla Podstrefy B i (1,00 zł) dla Podstrefy A.
Parkomat pozwala na anulowanie operacji w dowolnym momencie przed jej ostatecznym zaakceptowaniem poprzez naciśnięcie przycisku „PRZERWIJ TRANSAKCJĘ”.

Parkomat przyjmuje monety NBP o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł i 5 zł.

Parkomat nie wydaje reszty.

W przypadku stwierdzenia awarii parkomatu, korzystający z pojazdu jest obowiązany do wykupienia biletu parkingowego w najbliżej zlokalizowanym czynnym parkomacie.

 

 

Pliki do pobrania